Våra experter

Vi stärker din konkurrenskraft och ökar din effektivitet! Du får tillgång till kvalitetssäkrad IP-administration när du behöver det.​

Experter på IP-administration

Vi på IP Station är experter på administration och hantering av ärenden som rör immateriella rättigheter. Tack vare lång erfarenhet har vi stor förståelse för dina förutsättningar och krav och kan därför stötta dig på ett effektivt sätt. Med kompetens inom patent, varumärken och designskydd hanterar vi dina enskilda ärenden vid en viss tidpunkt eller genom hela IP-processen.

Ledning:

Tobias Bohm

Tobias Bohm

CEO
tobias.bohm@ipstation.se
Tel: +46 70 778 77 60

Maria Hultgren

Maria Hultgren

Deputy CEO
Certified Patent and Design Assistant
IP Paralegal, European Design Attorney maria.hultgren@ipstation.se
Tel: +46 76-764 74 29

Vi är IP Stations experter:

Marie-Louise Sagen

Marie-Louise Sagen

IP Assistant
General office and accounting duties
marie-louise.sagen@ipstation.se

Marie Florén Söderlund

Marie Florén Söderlund

Certified Trademark and Design Assistant
IP Paralegal
marie.floren@ipstation.se

Maria Szeles

Maria Szeles

Paralegal
maria.szeles@ipstation.se

Julia Högquist

Julia Högquist

IP Assistant
julia.hogquist@ipstation.se

James Borthwick

James Borthwick

IP Assistant
james.borthwick@ipstation.se

Ingela Sjögren

Ingela Sjögren

Paralegal
ingela.sjogren@ipstation.se

Aleksander Persson

Aleksander Persson

IP Assistant
aleksander.persson@ipstation.se

Emma Carlsten

Emma Carlsten

IP Assistant
emma.carlsten@ipstation.se

Elinor Moss

Elinor Moss

Paralegal
elinor.moss@ipstation.se

Carina Olsson

Carina Olsson

IP Assistant
carina.olsson@ipstation.se

Carina Carlsson

Carina Carlsson

Paralegal
carina.carlsson@ipstation.se

Petra Biderman Dedorson

Petra Biderman Dedorson

Paralegal
petra.biderman@ipstation.se

Yewande Olomo

IP Assistant
yewande.olomo@ipstation.se

Scroll to Top